Miroslava K. – endometrióza a cysty

Začnem od samého začiatku. Svoju prvú menštruáciu som dostala keď som mala niečo pred dvanástkou. Pamätám si, že som najprv ani nevedela o čo ide, keďže medzi príznakmi bola triaška, zvracanie, potenie, neznesiteľné kŕče a hnačka. Uvedomila som si, že to bola moja prvá menštruácia až pri väčšom špinení a dúfala som, že ďalšie periódy nebudú mať takýto vyčerpávajúci priebeh. Mýlila som sa, a každý mesiac trvala moja menštruácia 9-11 dní, teda vrátane špinenia a z toho dva dni som prežila v stave ktorý som vyššie popísala, samozrejme doma, s opakovaným vynechávaním v škole. Ostatné dni bola moja bolesť miernejšia, ale v porovnaní s dneškom, tiež vyčerpávajúca. Žiadne lieky mi neuľavovali dostatočne a ak, tak len na krátku chvíľu.

Návšteva pohotovosti či gynekológa kvôli podaniu lieku vo forme injekcie bola na pravidelnom poriadku. Injekcie mi uľahčovali tieto dni, no nebolo to riešenie z dlhodobého hľadiska. Na gynekológii mi bolo povedané, že niečo musím vydržať, že ženy v rôznom veku majú bolesti  v oblasti panvy a nech si to tak nepripúšťam. Pomôcť mi malo suché teplo a nejaký liek. Nefungovalo.

Keď som mala 15 rokov, gynekológ sa nakoniec rozhodol nasadiť mi antikoncepciu. To odstránilo moje bolesti a príznaky a žilo sa mi neporovnateľne ľahšie. Roky ale ubiehali a sem tam sa mi príznaky vrátili a čím ďalej tým častejšie, ruka v ruke s tým kedy som si začala uvedomovať že užívanie antikoncepcie nie je pre mňa dobré riešenie zo zdravotného hľadiska. Keďže som s pôvodným gynekológom už nenašla spoločnú reč ako moje trápenie vyriešiť, rozhodla som sa zmeniť gynekológa. U novej gynekologičky mi  bolo zistené že mám endometriózu. Silné kŕče a ostatné príznaky mám kvôli nej. Vôbec som netušila, čo to je a ostala som zaskočená, keďže ma pôvodný gynekológ upokojoval, že „musím niečo vydržať“.

Mala som vysoké hodnoty CA125.  Bola mi teda nasadená hormonálna liečba zameraná na endometriózu, ktorá zastavila moju menštruáciu na zopár rokov. Počas liečby, keďže som nekrvácala, som sa cítila dobre. Akonáhle som však lieky po konzultácii s gynekologičkou vysadila, nočná mora bola späť. A pribudli aj cysty. S takýmito pokusmi a nasledovným niekoľko ročným užívaním liekov som fungovala, kým som sa na jeseň roku 2019 na internete nedozvedela o výživovom doplnku Penoxal.

Najprv som sa bála do toho ísť hlavne aj preto, aby som neostala sklamaná z mojich očakávaní. Nakoniec ma ale priateľ podporil, nech tomu dám šancu a tak som si objednala prvé balenie. A potom druhé.. po takmer dvoch mesiacoch užívania Penoxal  50mg – dve tablety ráno a pred menštruáciou aj dve večer, som prvý krát v živote pocítila zmenu v mojom zdravotnom stave bez toho, aby som užívala hormonálnu liečbu. Príznaky mojej endometriózy oslabli. Bolesti v podbrušku sa počas dní menštruácie zmiernili a z tých prvých dvoch dní neznesiteľných kŕčov bol jeden deň celkom znesiteľnej bolesti, kedy som už nemusela vyhľadávať lekársku pomoc. Žiadne potenie, triaška ani zvracanie. Zdalo sa mi to neuveriteľné. Stále som sa bála tešiť sa, aby som sa netešila predčasne. Rozhodla som sa teda počkať na ďalší mesiac a ten bol znova o niečo miernejší ako predošlý. Keď som začala písať tento príbeh, bol december 2019 a ukončujem písanie tejto skúsenosti opäť v decembri o rok neskôr. Celý rok som užívala výživový doplnok Penoxal ale ako je uvedené v príbalovom letáku, vždy som po troch mesiacoch na ten štvrtý Penoxal vysadila. Bol čas, kedy mi vysadenie pripomenulo aká je tá endometrióza mrcha, ale pred nedávnom som sa pri ďalšom vysadení cítila v rámci možností lepšie. S čistým svedomím môžem povedať, že mi Penoxal zlepšil život a minimálne za pokus to naozaj stojí.

Informácie k článku:

Popísaný príbeh je pravdivý a bol napísaný pani Miroslavou. Ak by ste sa chceli s pani Miroslavou spojiť či porozprávať, napíšte nám a radi vám dáme kontakt, ktorý však slúži výhradne pre účel Vašich otázok, nie odovzdanie ďalším osobám či verejného šírenia. Všetkým vám úprimne prajeme veľa zdravia.

Jaké má Penoxal využití při gynekologických onemocněních?​

Přípravek Penoxal podporuje snadnější a rychlejší vyléčení tím, že posiluje imunitu, čímž snižuje riziko vzniku onemocnění, upravuje nerovnováhu vnitřního prostředí a harmonizuje činnost reprodukčních orgánů. Je tedy vhodným doplňkem u celkové léčby gynekologických onemocnění, což ve svém vyjádření o Penoxalu potvrzuje MUDr. Anna Galambošoválékarník PharmDr. Tomáš Arndt a další lékaři. O zkušenostech uživatelů Penoxalu se můžete více dočíst ZDE.

Sdělte nám svůj příběh

Pomůžete tak ostatním a my Vás odměníme.

Více informací